Studentų patirtys užsienyje

Istorijos, patarimai, atsiliepimai

Viktorija Metiolkina

Northumbria University, Journalism and English Literature

Labai seniai svajojau studijuoti Didžiojoje Britanijoje, pažinti šios šalies kultūrą bei pramokti anglų kalbą. Iš pradžių tik svajojau apie jas, nes man trūko drąsos, žinių apie stojimą ir pačias studijas, todėl viskas atrodė nepasiekiama. Tačiau viskas pasikeitė, kai su savo draugo pagalba atradau Kalba.Lt ir Nerijų, kurie abu nuvedė mane mano svajonių išsipildymo link, ir Nerijaus dėka stojimo procesas buvo toks lengvas, kad ilgai net netikėjau, kad tai vyksta. Aš iki šiol galvoju, kad studijos užsienyje yra vienas iš geriausių mano pasirinkimų gyvenime, nes aš pasirinkau tai, kas man atrodo įdomiausia ir artima – žurnalistikos ir anglų literatūros studijas. Tai yra turbūt geriausias momentas stojant į užsienį – tavo pasirinkti moduliai mokykloje nedaro įtakos tavo pasirinktoms studijoms. Iš visos širdies norėčiau paskatinti moksleivius norėti pamatyti pasaulį studijuojant užsienyje, nes tai yra viena iš vertingiausių gyvenimo patirčių ir ne tik anglų kalbos atžvilgiu! Linkiu drąsos, pirmiausia Jums patiems, o vėliau jos prireiks, kai norėsit pateikti savo svajones ir planus savo artimiems, šeimai. Bet visada pirmiausia reikia atsižvelgti į tai, ko trokšta Jūsų širdis, nes tik tada būsit laimingi.

Veronika Avdejenkova

Danish Academy of Business and Technology, Travel and Tourism management

Didžiausias įspūdis kurį paliko studijos užsienyje, tai komandinis mokymasis ir praktika. Studijos užsienyje išlavino mano darbą grupėse ir padėjo suvokti lyderystės prasmę. Praktiką galėjau atlikti kitoje šalyje, pasirinkau Ispaniją. Tai man buvo ir atostogos ir praktika vienu metu. Studjos užsienyje taip pat, man padėjo atrasti ne tik naujų pažinčių, įgyti plataus spektro žinių, bet ir padėjo atrasti pačią save.

Akvilė Činčiūtė

University of Westminster, Fashion Buying Management

Pradėjau domėtis mada ir išsiaiškinau, kad Lietuvoje nėra stiprių studijų, susijusių su mados komunikacija, verslu. Lankiau įvairius siuvimo ir dizaino kursus Vilniuje, vis tikėdamasi, kad stosiu į mados dizaino studijas Vilniuje, tačiau iki paskutinės minutės svajojau studijuoti viename iš didžiausių mados pasaulio sostinių Londone. Būdama 11-oje klasėje, išgirdau apie įmonę KALBA, kuri padeda įveikti sunkumus, apsisprendžiant, kur išvykti, kokius universitetus išsirinkti. Pirmą kartą susitikusi su studijų koordinatore Aiste, išsiaiškinau savo galimybes, išsirinkau universitetą, sužinojau, kokiais balais turiu baigti mokyklą, kokių egzaminų man reikės. Sėkmingai išlaikiau visus reikalingus egzaminus ir įstojau į University of Westminster, kuris patenka į stipriausių pasaulio mados universitetų 10-tuką. Baigusi pirmą kursą, drąsiai galiu teigti, kad pasirinkimas studijuoti Londone buvo mano geriausias sprendimas!

Emilija Katauskaitė

BIMM, Popular Music Performance, Didžioji Britanija

Jau kurį laiką turėjau svajonę studijuoti Didžiojoje Britanijoje, ir ne tik todėl, kad mane labai žavėjo gyvenimas Londone. Didžioji Britanija Europos studentams suteikia labai geras sąlygas, išsilavinimo lygis aukštas, diplomai vertinami užsienio šalyse, patirtis neįkainojama, ypatingai mano studijų srityje. Aš studijuoju muziką, manau, nėra geresnio miesto tam už Londoną. Tai Europos muzikos sostinė. Manau, studijuojant čia atsiveria daug galimybių, padedančių rasti norimą darbą, užmegzti naudingų pažinčių, praplėsti savo akiratį, susipažinti su svetimomis kultūromis. Londonas –tarptautinis miestas, kuriame galima sutikti žmonių iš visų pasaulio šalių. Miestas, kuris visuomet gyvas, pilnas įspūdžių ir nuotykių.

Gabija Petrauskaitė

Hanze University of Applied Sciences, Marketing Management

Dar būdama mokyklos suole svajojau pamatyti daugiau pasaulio šalių, pažinti įvairias kultūras ir žinojau, kad puiki galimybė tai padaryti yra mokantis užsienyje! Pasirinkau mokytis Olandijoje, nes norėjau išlipti iš savo komforto zonos. Šioje šalyje yra suteikiamas geros kokybės išsilavinimas, o tai man buvo svarbiausia, renkantis studijas. Taip pat, statistika apie šią šalį tiesiog stebina. Daugiau nei 80% olandų puikiai kalba anglų kalba, kas lėmė lengvą integravimąsi į svetimą kultūrą. Ypatingai Groningeno mieste, kuris yra pripažintas studentų miestu ir kur kas penktas gyventojas yra studentas, buvo labai lengva pasijusti kaip namie. Sužinojus apie pragyvenimo lygį, olandų kultūrą, kokie laimingi gyvena čia žmonės ir yra atviri ir šiltai priimantys užsieniečius – žinojau, jog noriu mokytis čia!”

Gytis Mickevičius

Jönköping University, New Media Design

Kodėl Švedija? Pirma, namai netoli. Skrydis trunka apie valandą, tik nuo Stokholmo yra reikalų atvažiuoti. Antra – nemokamas mokslas, kuris tikrai tave paruoš ateičiai ir suteiks galimybių susirasti darbą tik pabaigus studijas. Rasi draugų iš viso pasaulio, turėsi galimybę patirti įvairias kultūras vienoje vietoje. Studijuoju New Media Design, trumpai NMD. Dažnas skaičius žmonių neperskaito pilno kurso aprašymo ir pradeda mėtytis kurso eigoje. Į šį kursą įeina grafinis dizainas, programavimas ir marketingas. Tie, kurie stojo tik dėl dizaino, sveikinu, turėsite progą pasimėgauti tinklapių kūrimu ir maketavimu bei javascript, php ir wordpress programavimu.

Karolis Abramovičius

University of West London, Computer Science

Išvykdamas galvojau, kad tai pakeis mano gyvenimą kardinaliai – taip ir įvyko! Čia gyvena visai kitokie žmonės, kitoks bendravimas, visai kitokia architektūra, stilius, maisto skonis. Ganėtinai greitai prie visko pripratau ir noriu padrąsinti visus, dvejojančius dėl kalbos, darbo ar kultūros barjerų – adaptuotis labai paprasta, čia gyvena milijonai skirtingų žmonių, dauguma tokie patys imigrantai kaip aš, ir visiems esi svarbus, lygus savo statusu žmogus.

Karolina Žoštautaitė

University of Leicester, Media and Communication

Du didžiausią įspūdį man palikę dalykai – kultūrų įvairovė ir, kaip bebūtų keista, paskaitų tvarkaraštis. Tik atvykusi į Lesterio miestą bei universitetą, kuriame studijuoju, iš karto pastebėjau be galo daug įvairių tautybių žmonių, kas man buvo gana neįprasta, nors nuo pat vaikystės labai daug keliaudavau po užsienio šalis. Tai sužavėjo bei suteikė galimybę pažinti kitas kultūras, išgirsti labai daug skirtingų istorijų, nuomonių, paremtų labai skirtingomis žmonių patirtimis. Na, o paskaitų tvarkaraštis mane sužavėjo tuo, kad buvo labai laisvas, neapkrautas. Turėjau vos kelias valandos arba dviejų trukmės paskaitas bei kelis tokios pat trukmės seminarus per savaitę. Nemažą dalį darbo reikėjo atlikti savarankiškai. Universitete nuo 8 iki 16 sėdėti tikrai nereikėjo, o savarankišką darbą gali susidėlioti kaip tau patogu.

Daniela Deveikytė

University of Essex, Criminology with Social Psychology

Viena mano didžiausių aistrų yra keliavimas. Tad man atrodė, jog studijos užsienyje galėtų suteikti daug daugiau, nei vien tik naujos kultūros pažinimas. Taip pat, kuo greičiau norėjau pradėti savarankišką gyvenimą. Tik atvažiavus į universitetą atradau muzikinius vakarus, kuriuose galėjo dalyvauti bet kas. Ilgai bijojau ten eiti, tačiau sudalyvavus buvo smagu suprasti, kad galiu daryti tai, kuo mėgaujuosi. Dėl šio ir dar kelių pasirodymų buvau pakviesta dalyvauti dideliame projekte, kuriame muzikavo vieni geriausių universiteto atlikėjų. Tai man dar kartą parodė, jog užsiimant mėgstama veikla visada būsi pastebėtas.

Marius Čižauskas

University of Hull, Electrical and Electronic Engineering (with Industrial Placement)

Pagrindinė priežastis,kodėl nusprendžiau mokytis UK, tai dėl to, kad besimokydamas norėjau pažinti kitą tautą, sužinoti, koks gyvenimas ir mokslas yra už Lietuvos ribų. Aš pats esu universiteto Formula Student komandos narys, kurioje dirbu su formulės elektronika. Šioje komandoje dirbu su studentais, besimokančiais inžineriją ir ne tik. Kartu dalyvaujame lenktynėse, kuriose varžosi dauguma UK universitetų. Įspūdingiausia dalis yra tai, kad tau nereikia nieko mokėt, universitetas suteikia biudžetą, visą reikalingą įrangą, patalpas, kompiuterinę įrangą ir t.t. Bet tai tik maža dalis, ką galima veikti universitete. Yra daugybė sporto komandų, įvairių klubų, svarbiausia – tik turėti noro.

Gerda Jorūnė Prapuolenytė

Newcastle University, Combined Honours

Sužinojau, jog užsienyje japonų kalbą moko tikri japonai, ir metai (praktikavimosi) šalyje, kurios kalbą mokaisi, yra privalomi. Universitetas mane pritraukė ne tik miesto patogumu ir gražumu, bet ir pačia studijų combined honours programa, pagal kurią galėjau studijuoti iki trijų dalykų iš galimų dvidešimt. Ne paslaptis, kad pats stojimas į užsienį buvo pakankamai stresą keliantis procesas, bet KALBOS koordinatoriai kantriai atsakinėdavo į mano klausimus, ramindavo ir tikindavo, kad viskas nėra taip sudėtinga ir baisu. Jie visapusiškai padėjo pildant visus dokumentus ir nuoširdžiai džiaugėsi visomis sėkmėmis taip pat, kaip ir aš pati.